Piano Kongres


Wrzesień 2022 na stałe przejdzie do historii polskiej branży fortepianowej. Na początku tego miesiące między 2-4 Września w Warszawie miał miejsce Piano Congress 2022, impreza w całości poświęcona wszystkim tematom przypisanym fortepianom i pianinom. Producenci nowych instrumentów, renowatorzy starych instrumentów i stroiciele przez tych kilka dni mogli nie tylko zaprezentować swoje produkty i umiejętności, lecz również wymienić się swoimi doświadczeniami na różnych płaszczyznach poszerzając tym samym swoje horyzonty wiedzy. Całość tego wydarzenia uzupełniały liczne koncerty, seminaria i wykłady podczas których osoby dopiero poznające piękno instrumentów klawiszowych spotkały się z doświadczonymi osobistościami.

5 Września mieliśmy przyjemność w SAP Renovation ugościć w naszych progach blisko pięćdziesięciu uczestników Warszawskiego Kongresu Pianistycznego. Zainteresowani odwiedzający mieli okazję zwiedzić kompleks naszych budynków, gdzie pod jednym dachem wykonujemy wszystkie konieczne prace renowacyjne mające na celu przywrócić pierwotny blask i dźwięk wszelakich instrumentów. Podczas wizyty delegaci zapoznali się z przebiegiem prac renowacyjnych instrumentu na poszczególnych działach, rozmawiali z naszymi technikami przy ich codziennej pracy, zobaczyli ich umiejętności manualne a przede wszystkim przekonali się na własne oczy ile czasu i trudu wymaga odnowienie uszkodzonego lub często bezużytecznego z swym pierwotnym stanie instrumentu.

Nie ma lepszego sposobu, aby dowiedzieć się czegoś nowego o renowacji fortepianów i pianin niż poświęcenie swojego czasu na odwiedziny największej firmy renowacyjnej.

Dziękuję bardzo i do zobaczenia następnym razem!


strzałka do góry